Zobacz jak spędzamy czas


Jan Paweł II wiecznie żywy w naszych sercach
Zajęcia świetlicowe, podczas których organizujemy odrabianie zadań domowych.
Jesień w świetlicy
Wrzesień na świetlicy


To już wrzesień, miesiąc powrotu do nauki, nowych wyzwań i planów. Wrzesień przywitał nas piękną, słoneczną pogodą, więc na jednych z zajęć świetlicowych w czasie rozmowy podzieliliśmy się wspomnieniami z naszego letniego odpoczynku, a następnie wykonaliśmy prace plastyczne. Dzieci malowały piękne krajobrazy i miejsca, które odwiedziły lub chciałby zobaczyć w przyszłości. Trochę żal nam wakacyjnych , słonecznych chwil, gdy beztrosko spędzaliśmy czas na zabawie.


Zabawy
Wakacyjne wspomnienia
Dzień Dziecka


W dniu 02.06.2015 r. świetlica szkolna wraz z biblioteką zorganizowała spotkanie integracyjne z okazji Dnia Dziecka . Wielką atrakcja była zabawa Ćwierćland , której kanwą jest opowieść o czterech krajach – landach. Zmusza ona do refleksji, integruje, wyzwala wspólne przeżycia. Wszyscy super się bawili, wykonując kolejne zadania przy słodkim poczęstunku z napojami. Dzieciom życzymy samych sukcesów w kończącym się roku szkolnym.


Dzień Matki


Święto Matki obchodzone 26 maja ,to szczególny dzień w roku. Wszyscy, zarówno mali jak i duzi składają życzenia swoim ukochanym mamom, dziękując za trud i poświęcenie włożone w ich wychowanie. W świetlicy szkolnej dzieci z każdej grupy wiekowej składały życzenia i wręczały własnoręcznie zrobione laurki.
Z okazji Twojego dnia Mamo.
Za wczoraj i dziś, zawsze tak samo,
każdym czułym serca uderzeniem
i każdym z niego płynącym życzeniem
zdrowia, sił i codziennej radości
wraz ze słowami największej wdzięczności.
Za wszystkie dla mnie trudy i starania
składam Ci dzisiaj podziękowania.


Na placu zabaw


Gdy dopisuje ładna pogoda nic nas nie powstrzyma przed spontaniczną zabawą na placu zabaw, gdzie dzieci mogą wspinać się na drabinki czy korzystać z innych atrakcji. Plac zabaw na świeżym powietrzu jest idealnym miejscem dla aktywności ruchowej. Wspólna zabawa z rówieśnikami na placu wyposażonym w atrakcyjne sprzęty sprawia dzieciom wiele radości, ale, co jest niezwykle istotne, przyczynia się również do ich rozwoju fizycznego oraz uczy współżycia w grupie. Zachęcanie dziecka do aktywności fizycznej od najmłodszych lat, przeradza się w pozytywne nastawienie do aktywnego stylu życia w późniejszym wieku.

Dzień św. Walentego


Dzień św. Walentego - święto zakochanych, przypada na 14 lutego. Tradycja ta wywodzi się ze średniowiecznej Anglii, podczas zajęć świetlicowych uczniowie zapoznali się z historią Świętego Walentego . W tym roku święto przypadło na sobotę, więc nasza szkoła postanowiła uczcić je w piątek 13 lutego. W świetlicy szkolnej już w środę pojawiły się kartki walentynkowe. Każdy uczeń mógł zakupić „walentynkę”, napisać życzenia i skierować je do ulubionej osoby. W piątek wychowawcy świetlicy wraz z uczniami zorganizowali walentynowy stragan i pocztę . Wszystkie atrakcje spotkały się z wielkim zainteresowaniem nie tylko uczniów, ale także personelu szkoły.

Kiermasz wielkanocny


Dnia 22 marca 2015r. odbył się kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez wychowawców świetlicy oraz Szkole koło Caritas. Było świątecznie i wiosennie. Podczas kiermaszu można było podziwiać oraz zakupić wielkanocne ozdoby – wszystkie wykonane własnoręcznie. Rękodzielnicze dzieła: figurki, pisanki, palmy, kartki świąteczne. Nasz kiermasz cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, dyrekcji, pracownikom szkoły, uczniom oraz rodzicom, którzy przyłączyli się do naszej akcji.
W czwartek 26 marca podczas zebrania z rodzicami, zorganizowany zostanie kiermasz. Zapraszamy wszystkich rodziców.
Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc naszej chorej koleżance.